Renault Twingo GT w sprzedaży od września

  • Renault Twingo GT 2017 in orange front and side
  • Renault Twingo GT 2017 in orange interior
  • Renault Twingo GT 2017 in orange top photo
  • Renault Twingo GT 2017 in orange rear and side

Jeśli chcielibyście stać się właścicielami tego maleńkiego, ale ciepłego hatcha, to musicie pomniejszyć stan swojego konta o minimum 55 900 zł.

Wydając tyle otrzymacie przede wszystkim niecodzienny tandem: 3-cylindrowy silnik o pojemności 0.9 litra umieszczony jest z tyłu i napędza tylną oś. Dzięki turbosprężarce generuje 110 KM mocy wspomagane przez 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić Twingo do setki w czasie 9,6 s.

Jeśli Twingo miałoby zmieniać biegi za Was, to do ceny należy dorzucić 6 tys. zł za 6-biegową skrzynię EDC – wtedy jednak czas sprintu do setki wydłuża się do 10,4 s, ale prędkość maksymalna 182 km/h pozostaje bez zmian.

Twingo GT poznacie przede wszystkim po 17-calowych felgach (z szerszymi oponami z tyłu), parze pojedynczych, chromowanych końcówek układu wydechowego i specjalnym oklejeniu. We wnętrzu powitają Was aluminiowe nakładki na progi sygnowane przez Renault Sport, wykonane z aluminium nakładki na pedały, dedykowana tapicerka materiałowa z elementami skórzanymi oraz ozdobne detale w barwach antracytu i pomarańczy.

Na pokładzie każdego Twingo GT znajdziecie też automatyczną klimatyzację, a dopłaty wymagają takie elementy jak system multimedialny R-LINK Evolution z kamerą cofania (pakiet za 3500 zł), dach materiałowy otwierany elektrycznie (3500 zł) czy lakier metalizowany lub specjalny (1600-1700 zł).

autor: Jakub Krępa