MINI John Cooper Works GP Concept: na wariackich papierach

  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept front and side
  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept interior
  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept bucket seats
  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept front
  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept side and wheel
  • MINI John Cooper Works JCW GP Concept rear and side

Szalony koncept, który widzicie na zdjęciach to według przedstawicieli Mini 'przyjemność z jazdy w czystej postaci'. Spoglądając na pełne agresywnych kształtów nadwozie trudno się z tym nie zgodzić. Koncept jest zauważalnie szerszy od standardowego Mini JCW (którego nasz test możecie przeczytać tutaj), pełno na nim owiewek, wlotów powietrza i karbonowych dodatków. Z tyłu dzieło designerów wieńczy masywne skrzydło sugerujące mocne serce pod maską.

Nie wiadomo jednak ile mocy ma ten koncept, bo producent nie ujawnił żadnych danych, traktując to auto jako typowy showcar i ćwiczenie designerskie. My jednak widzielibyśmy pod jego maską co najmniej 300 KM, by agresywny wygląd korespondował z odpowiednią dawką mocy.

W środku Mini pokazuje swój bezkompromisowy charakter: szelkowe, pięciopunktowe pasy, wyprute do gołej blachy wygłuszenia, sportowe kubły... Kierowca ma do dyspozycji także wyświetlacz Head-up oraz inne akcesoria do użytku wyłącznie torowego.

W przeszłości powstawały już produkcyjne wersje Mini GP, zatem możliwe jest wejście na rynek limitowanej edycji bazującej na tym koncepcie. To jednak tylko domysły, bo jedyną pewną informacją jest pojawienie się tego małego wariata na targach IAA we Frankfurcie za kilka dni.

autor: Bartek Puchała

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz